STŘEDOČESKÝ KRAJ PRAHA VÝCHOD AKTUÁLNĚ    *     O MEDU    *     O NÁS    *     ZAJÍMAVOSTI    *     PRO RADOST    *     KONTAKTY    

PRODEJ ZVÁNOVICKÉHO MEDU

Datum posledního medování: 25.7. 2018

Aktuální nabídka:

  • Med květový (světlý)
    - balení 1,0 kg za 160 Kč
  • Med medovicový (tmavý)
    - balení 1,0 kg za 160 Kč

 
Přijďte ochutnat!


Obhájili jsme regionální značku Zápraží originální produkt®. Stalo se tak 24. 10. 2017. Poprvé byl náš Zvánovický med certifikační komisí oceněn udělením regionální značky "Zápraží originální produkt®" 18. 11. 2015. Tato značka garantuje vedle místního původu produktu a vazby na region (kraj jihovýchodně za Prahou) také jeho kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí.

V souvislosti s udělením značky "Zápraží originální produkt®" o nás napsali na portálu ČtiDoma.cz


2018: Naše včelky opět dobře přečkaly zimu a pilně pracují na zesilování včelstev. Jako zdroj nektaru a pylu byly začátkem dubna nejatraktivnější jívy. Příchod jara byl letos dost opožděný, takže na nový med si nejspíš budeme muset počkat déle, než obvykle. Teď tu časovou ztrátu chce jaro zřejmě dohnat. Uvidíme, jak si s rychlým vývojem včelky poradí, jak se jim podaří zužitkovat nektar, který jim zanedlouho nabídne plně rozkvetlá krajina. V půlce dubna už kvetly slivoně a trnky a začaly kvést i třešně.

O týden později už kvetly i jabloně a hrušně a začaly kvést pampelišky. Vypadá to, že po zimě přišlo rovnou léto.

Počasí všechno dohnalo a dokonce předehnalo, takže jsme nakonec vytočili letošní první várku medu (květového - pěkně aromatického) už v polovině května. Řepku jsme letos poblíž neměli, takže nektar pocházel především z květů ovocných stromů a pampelišek. Včelky to letos na jaře neměly vůbec jednoduché, ale díky své dobré kondici dokázaly skvěle využít to krátké období, kdy kvetlo všechno skoro najednou.

Med z druhého letošního vytáčení (na začátku června) je obohacen především nektarem z květů maliníku. Třetí a zároveň poslední letošní vytáčení proběhlo na konci července. Tento med je výrazně tmavší, protože obsahuje medovici.


- 2.9. 2018 -


J. A. Komenský:    Z včelařství naučil jsem se přírodu více znáti a více milovati, než z mnoha knih učených.